PRVNÍ VLTAVOTÝNSKÁ VOŘÍŠKIÁDA 2008
spojená s doprovodným programem
14.9.2008

Pořádali jsme my - chovatelská stanice kanárských dog Reina Izabel. Jednalo se o akci "Dítě a pes", kde se mělo předvést, co vše je možné se psím kamarádem dokázat, i když není zrovna "urozený".
Soutěž byla určena dětem do 16.let a pouze pro pejsky bez průkazu původu. Nejprve jsme předvedli dětem, jak se má správně vystavovat pejsek - zahájilo se předváděčkou tří plemen, která jsou málo známá : naši - kanárská doga, pak cane corso, maj. Ing. K.Riedlové a párek tibetských dog majitelky ing. Lenky Adámkové. Po úvodu následovala ukázka tance se psem, ukázka výcviku poslušnosti psa a pak byla vlastní soutěž o nejhezčího týnského voříška . Pomohly nám paní z Kynologického klubu České Budějovice, a to jak s vyhodnocením, tak s moderováním soutěže a ukázkou agility.

Pro první tři nejhezčí voříšky byly určeny poháry,medaile a věcné ceny v podobě pamlsků pro pejsky. Pak po vyhodnocení a poděkování sponzorům (hlavní sponzor Město Týn nad Vltavou), následovala ukázka agility a výzva k dětem, aby soutěžily se svými pejsky o titul "Pes šikula". Po dlouhém rozhodování byl vítěz na světě - obdržel krásný pohár, medaili a zase balíček s pamlsky, a ještě diplom. Diplomy obdrželi také první tři nejhezčí voříšci.

Jinak po celou dobu akce byl přítomen týnský starosta Mgr. Karel Hájek, který se zajímal o tento druh aktivity, která byla touto akcí v Týně odstartována. Do budoucna máme v plánu pokračovat v dalším ročníku "voříškiády" , a na přání "dospěláků" rozšíříme kategorii soutěžících o dospělé .Těm to bylo moc líto, že nemohli zasáhnou do "boje" o vítěze." Akce se líbila a už teď jsem zavalena dotazy, zda se bude opravdu opakovat. Bude, vylepšíme.

        

 

ZPĚT NA HLAVNÍ STRANU